Powrót do Internet

Instalacja Internetu

PODŁĄCZENIE SIECI SKY.NET

 1. Czego Państwo potrzebują by podpisać umowę i cieszyć się sygnałem sieci SKY.NET ?
  • Jeśli są Państwo zameldowani w lokalu w którym ma być przeprowadzona instalacja – tylko dowód osobisty.
  • Jeśli są Państwo właścicielami lokalu ale nie są Państwo zameldowani – akt własności lokalu lub inny tytuł prawy oraz dowód osobisty.
  • Jeśli wynajmują Państwo lokal do którego ma być doprowadzony nasz sygnał – pozwolenie właściciela lokalu (wypełniony specjalny formularz, do pobrania w formacie PDF TUTAJ), oraz Państwa dowód osobisty jeśli umowa ma być na wynajmującego lokal
 2. Koszt podłączenia sieci SKY.NET – opłata aktywacyjna wynosi 49 ZŁ BRUTTO w wypadku nowej instalacji (płatne jednorazowo w kasie, po podpisaniu umowy – przed instalacją).
 3. Koszt podłączenia sieci SKY.NET – opłata aktywacyjna wynosi 1 ZŁ BRUTTO w wypadku istniejącej u klienta w lokalu instalacji.
 4. Instalacja SKY.NET  przeprowadzana jest zwyczajowo w ciągu 7 dni roboczych od dnia następującego po dniu podpisania umowy. Przy podpisaniu umowy na podany przez Państwa numer telefonu dzwoni instalator i umawia się z Państwem na konkretny dzień i godzinę instalacji.
 5. Wprowadzony do lokalu kabel zakańczany jest wtykiem RJ-45. Do poprawnego działania usługi w komputerze niezbędna jest obecność karty sieciowej LAN.
 6. UWAGA! Wszelkie prace polegające na przewiercaniu paneli podłogowych i ściennych, szaf, płytek ceramicznych WYKONYWANE SĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE NA ŻYCZENIE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WŁAŚCICIELA / DYSPONENTU LOKALU.
 7. Informujemy, iż instalatorzy nie demontują/montują  paneli podłogowych ani ściennych oraz boazerii, szaf wnękowych i tym podobnych elementów zabudowy.
 8. Do działania w sieci niezbędne jest podanie adresu MAC urządzenia podpiętego jako pierwsze do naszej sieci – MAC routera lub karty sieciowej komputera. Dopisujemy tylko JEDEN MAC-adres JEDNEGO urządzenia w ramach jednego numeru abonenckiego.
 9. By rozgałęzić sygnał w domu na dwa lub więcej komputerów niezbędne jest posiadanie routera w standardzie DSL. Zakup takiego urządzenia należy do abonenta we własnym zakresie.